Centrum Ďáblice

Dnes je pátek 24.05.2024

První ples stolních tenistů - zakládáme historii

Miloslav Fuček

2017-03-26

Archiv

Přečteno: 2310

Komentářů: 0


V sobotu 25. března se sešli nadšenci stolního tenisu a tance, který prvním plesem stolních tenistů založili novou tradici.


Centrum Ďáblice - sokolovna přivítala hned týden po plesu fotbalistů další fanoušky tance a stolního tenisu. Jak známo, každý začátek je těžký, takže prostředí tohoto plesu bylo sice komornější, ale o to přátelštější na něm panovala atmosféra.

 

To, že nakonec chyběla exhibice, účastníkům vynahradila bohatá tombola, v které se losovalo přes 120 cen. Každá vstupenka byla automaticky losem do tomboly a dalších 124 losů účastníci plesu zakoupili, aby rozšířili své šance na některou z cen.

 

Ples zahájil krátce po 19. hodině Miloslav Fuček - předseda TJ Stolní tenis Praha, z.s., který poděkoval všem účastníkům za to, že na ples přišli a tím ho podpořili jako základ pro budoucí historii plesů stolních tenistů. Po té se ujali "slova" Starý šediví psi a pomalu se začal plnit taneční parket.

 

V prvním vstupu představil Miloslav Fuček TJ Stolní tenis Praha, z.s., která působí v ďáblické sokolovně druhým rokem. Za tu dobu zde vybudovala Centrum Ďáblice, jehož součástí je Centrum stolního tenisu Ďáblice. Budování sokolovny, do které investovala TJ už přes milion korun, bylo zachyceno na panelech vedle vstupu do hospody, která zajišťovala catering. Na druhá straně byla šatna pro účastníky plesu, která byla stylově vytvořena ze stolů na stolní tenis pokrytých zelenou síťovinou, na níž byla výstavka TTC Praha - klubu stolního tenisu, z.s., který byl druhým spolupořadatelem plesu.

 

Levá část výstavky byla nazvána "Hvězdy a hvězdičky" a věnovala se reprezentatům jak bývalým, tak současným, ale i budoucím. Bylo zde i několik fotografií zahraničních hráčů, nechyběl zde maďarský trojlístek Gábor Gergely, István Jónyer a Tibor Klampár. Byli zde jejich fotografie z jejich účati na oslavách 90. let Československého stolního tenisu v Hodoníně, ale i fotografie historické z dob jejich největší slávy. Vedle fotek Milana Orlowského, Jindřicha Panského, Petra Javůrka, Petra Korbela zde našli účastníci např. i fotografie Vlado Mika, Ilony Uhlíkové, Josefa Dvořáčka a Blanky Šilhánové. Nastupující generace zde byla zastoupena několika fotografiemi Tomáše Polanského a ve fotogalerii byly i fotografie našich TOP žáků jako Jan Valenta, Matěj Siwiec, Tomáš Martinko, František Onderka, Radek Skála, Filip Černota, Michal Blinka, Jan Mokrejš, Filip Vybíral, Šimon Bělík, Ondřej Květon, Ondřej Pešek, Matěj Stach, Jan Pisár, Martin Skotnica, Štěpán Waldhauser, Linda Záděrová, Klára Witoszowá a další, z nichž většina byla pořízena na loňském mistrovství republiky staršího a mladšího žactva.

 

Dále zde byly fotografie hráčů TTC Praha a to rekreačního i registrovaného oddílu a úplně vpravo oddílu mládeže. Z těchto hráčů někteří hrají či hráli i soutěže dospělých, největší talenti bratři Podrazilovi přestpupili do Sparty.

 

V druhém vstupu následoval rozhovor s Janem Polednem - předsedou Pražského svazu stolního tenisu. V něm byl PSST představen hlavně místním účastníkům plesu, kteří stolní tenis nehrají. Řeč přišla krátce i na samotnou osobu předsedy svazu, který hrával na krajské úrovni, nyní ale upřednostňuje funkcionářskou práci. Letos sice je na soupisce SK Start Praha, ale nehraje.

 

Jan Poledne po rozhovoru vylosoval pět výherců soutěžního řádu stolního tenisu a dvacet výherců kalendáře vydaného Českou asociací stolního tenisu.

 

Zlatým hřebem plesu byl krátce po 22. hodině rozhovor s bývalou reprezentantkou Alicí Roubalovou - Pelikánovou. Alice Pelikánová reprezentovala naši republiku několik let a byla účastnicí dvou mistrovství Evropy juniorů, dvou mistrovství Evropy a třech mistrovství světa. Řeč byla i o trenérské činnosti ve Vítkovicích, ve Francii a nakonec v TJ Sokol Nusle a TJ ABC Braník. V roce 1986 byla 22. hráčkou na světovém žebříčku. Další otázka směřovala k současné činnosti v České asociaci stolního tenisu, kde je předsedkyní dozorčí rady. Na závěr byla řeč o jejím členství v české sekci Swaythling Clubu International. Potom se už losovala tombola. Na řadu přišly hlavní ceny, které věnovala firma STENmarketing a výherci si postupně odnesli DVD "Trénujete jako Petr Korbel", tričko akademie Petra Korbela, tři trika Butterfly, dvoje ponožky Butterfly a na závěr se losovali výherci zbylých deseti kalendářů ČAST, které věnoval PSST. Alice Roubalová na závěr poděkovala organizátorům za uspořádání tohoto plesu.

 

V posledním vstupu byla velmi krátká prezentace TTC Praha. Vše, co zde bylo řečeno, mohli vidět účastníci na výstavce či si odnést na letáčcích vedle baru. Zmíněno bylo, že TTC Praha slaví 25 let činnosti. Před 25 lety vznikl jeho rekreační oddíl, před osmi lety oddíl mládeže a před sedmi lety se přihlásilo TTC Praha do soutěží PSST, čímž vznikl registrovaný oddíl.

 

Losovat se začalo dvěma almanachy k 25 letům TTC Praha, k tomuto výročí bylo v tombole dále 20 ks pamětních propisovaček - keramických per. Další ceny dodali hráči TTC Praha, např. od Lumíra Ruzhy zde byly dva mikromodely pingpongových stolů a krabička míčků Tibhar, nechyběla ani drobná elektronikla ve formě 4 kusů mobile power a dvoje sluchátka. Zajímavou cenou byl i deštník věnovaný Městskou částí Praha - Ďáblice, která byla prostřednictvím své kulturní komise dalším spolupořadatelem plesu. Kromě ceny do tomboly zapůjčila i bezplatně stoly a několik lavic. Musím též zmínit, že v tombole bylo rozdáno také několik vstupenek na Aprílovou diskotéku napříč generacemi, která se koná 8. 4. 2017 od 18 hodin také v Centru Ďáblice - sokolovně, Kokořínská 204/28, Praha 8 o níž najdete bližší informace na http://www.centrumdablice.cz/akce.php?id=37.

 

Poslední losovací vstup se hodně protáhl, protože sem bylo převedeno losování cen, které měly být losovány hned v prvním vstupu, kdy ale bylo ještě prodáno málo lístků. Pro druhý ročník tedy zavedeme pro tombolu inovaci a veřejně se budou losvat jenom hlavní ceny a losování ostatních drobných cen proběhne mimo hlavní program plesu.

 

Následoval závěrečný hudební blok, kterým dospěl ples až do půlnoci, kdy tu už zůstalo jenom několik vytrvalců. Ples měl být původně do 23 hodin a v té době již začali někteří návštěvníci pomalu odcházet, aby se dostali ještě denní dopravou domů. Díky dvěma přídavkům, vyžádaných tanečníky, se ples protáhl krátce přes půlnoc.

 

Kdo přišel, nelitoval. Většina účastníků dávala spokojenost najevo potleskem nejenom při hudbě, ale i při rozhovorech a vstupech, část jich poděkovala i při loučení. Věříme tedy, že za rok se sejdeme v nejméně dvojnásobném počtu a za účasti členů více oddílů. Na závěr malá statistika účastníků - ze spolupořadatelského TTC Praha bylo 11 účastníků, z nedalekého Slovanu Bohnice osm účastníků (koupeno přes internet), místních z Ďáblic bylo 16, čtyři VIP hosté byli z Pražského svazu stolního tenisu a další dvě vstupenky byly koupeny přes internet hráči stolního tenisu. Jeden hráč si koupil vstupenku na místě a další dvě vstupenky si koupili příznivci kapely.

 

Úplně na závěr bych chtěl poděkovat Václavu Zahradníkovi, Blance Bělohlávkové, Dušanu Dvořákovi, Davidu Mutlovi a Petru Teuchmannovi za pomoc při přípravách před plesem, po plesu a za pořadatelskou službu v průběhu plesu.

 

Více fotografií z plesu najdete na http://www.ealbum.cz/fotky.php?id=363&strana=1.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článkuZpět


Provozuje TJ Stolní tenis Praha z.s., vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2016
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.